Mintegy 3,1 milliárd koronát (41,85 milliárd forint) költöttek el amerikai filmesek a Carnival Row című új fantasysorozat forgatásakor Csehországban.
A cseh állam támogatja az amerikai filmeseket
A külföldi forgatások cseh állami támogatásának bevezetése óta ez a legmagasabb összeg, amelyet külföldi filmesek egy projekt megvalósítására valaha is elköltöttek Csehországban – közölte Jirí Vanek, az Állami Filmalap képviselője a CTK cseh hírügynökséggel. A cseh állam az amerikai filmeseknek mintegy 540 millió koronát (7,29 milliárd forint) térít meg a költségekből.
A neoviktoriánus korban játszódó fantasztikus sorozatot az amerikai Amazon Studios és a Legendary Television közösen készítette. A sorozat főszerepeit Orlando Bloom és Cara Delevingne amerikai színészek alakítják. Tavaly Delevingne a Her smell filmjét hónapljparókákkal népszerűsítette. Vélhetően idén is bevett valami hasonlót promó céljából.
Ezen a filmek premierjei csúsznak a koronavírus miatt
A nagy filmstúdiók a koronavírus-járvány és a mozi bezárások miatt kénytelenek új időpontokat találni a már kitűzött premierdátumok helyett, írja a . Kína még januárban döntött úgy, hogy bezárja a mozikat és vidámparkokat, hogy megfékezzék a járvány terjedését. A távol-keleti ország azóta már fokozatosan újranyitja a filmszínházakat, de a világ más tájain még folyamatban vannak a bezárások.
A sorozatot még tavaly ősszel kezdték el forgatni Prágában, de a koronavírus-járvány miatti többszöri megszakítás után csak augusztus közepén sikerült a munkát befejezni.
A Netflix és az Amazon nagyon szeret forgatni a csehekhél
Cseh források szerint külföldi stábok tavaly mintegy 80 filmet forgattak Csehországban, ezek többsége a Netflix és az Amazon online platformok számára készült. Tavaly a külföldi filmesek kilencmilliárd koronát (121,5 milliárd forint) költöttek el Csehországban. Az idei mérleget azonban várhatóan jelentősen befolyásolni fogja a koronavírus-járvány – mondta Jirí Vanek a CTK-nak.
A külföldi stábok forgatásának szabályait a járvány idején a prágai hatóságok már áprilisban kidolgozták, aminek következtében Csehország volt Közép-Európában az első ország, ahol a külföldi filmeseket a járvány első hulláma után újra dolgozni engedték.