Alexandra Serio rövidfilmje, a Tingle Monsters (Csilingelő szörnyetegek) a nők elleni online zaklatásra hívja fel a figyelmet az ASMR-videók népszerűségét kihasználva.
A nők céltáblák az online térben
Dee leül a szobájában a mikrofon mögé és megnyugtató hangján suttogva köszönti virtuális közönségét az élő ASMR-videóban. (Az ASMR egy olyan videófajta, amelyben “megnyugtató” hangokat adnak k ia készítők.) Egyre többen kapcsolódnak be, a kommentek is elkezdenek szállingózni. Nem telik el sok idő, máris elkezdik cikizni a lányt a kinézete miatt, miközben ő a megnyugtató, kellemes hangeffektekkel próbálja ellazítani a nézőket. A helyzet hamarosan eldurvul, olyannyira, hogy a vlogger életveszélyes fenyegetéseket is kap.
Hogy ez után mi történik, azt nem szpoilerezzük el, hiszen mégiscsak a világ első ASMR-horrorjáról van szó. Annyit azonban tanácsolhatunk, hogy ne elalvás előtt tekintsétek meg. Ahogy az alkotó, Alexandra Serio nyilatkozta, ez nem a klasszikus ASMR-videó, pont ellenétes hatást vált ki a nézőkből – ezért is kíváncsian várja, az ASMR gyakorlói vajon hogyan fogadják.
A mindössze tízperces rövidfilm rendezőjét és főszereplőjét kérdezte a projektről az i-D.
PewDiePie visszatért és ismét élvezheti a YouTube legjobb szolgáltatásait
PewDiePie, polgári nevén Felix Kjellberg 104 millió feliratkozójával a legnépesebb követőtáborral rendelkező önálló tartalomkészítő a YouTube-on. A gémer annyira népszerű, hogy amikor Jack Black elindította saját csatornáját 2018 év végén, az ő feliratkozó-rekordját kívánta megdönteni. (Ez azóta sem jött neki össze: PewDiePie egy-egy gyengébb videóján van annyi megtekintés, ahány feliratkozóval jelenleg rendelkezik Jack Black.)
Seriónak nem kellett túl messzire mennie az ötletért, hiszen maga is online tartalmakat készít a Nameless Networknél. Így első kézből megtapasztalhatta, hogy a nők által készített videók milyen mértékben vonzzák a trollokat, a durva, zaklató tartalmú kommenteket írogatókat a férfiak által készített tartalmakhoz képest.
[perfectpullquote align=”left” bordertop=”false” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Úgy érzem, mintha elfogadtuk volna, hogy az online zaklatás, fenyegetés vagy szexuális visszaélés teljesen mindennapos a nőkkel szemben bármilyen platformon. Ezen társadalmi szinten alaposan el kéne gondolkodnunk[/perfectpullquote]
– magyarázza a brooklyni illetőségű videós.
Hogy bánik a társadalom a nőkkel az online térben?
Cégénél rengeteg társadalmi kérdéssel foglalkozó tartalmat állítanak elő, így a mindennapi munkájához tartozik a kommentszekciók alapos tanulmányozása is. Jól látja tehát, mire vevő a közönség, milyen reakciókat váltanak ki az egyes tartalmak. Megdöbbenéssel tapasztalta, hogy a nők által készített anyagok esetében a kommentelők azzal foglalkoztak elsősorban, hogy néz ki a videón szereplő hölgy, vagy milyen a hangja. A férfiak által gyártott videóknál viszont sokkal inkább a lényegi kérdésekre fókuszáltak.
Indul a We Are One Filmfesztivál, az első online filmmustra
A történelmi jelentősségűnek számító, május 29-én kezdődő tíznapos We Are One Filmfesztivált a New York-i székhelyű Tribeca Enterprises szervezi – írja a Variety. A Tribeca produkciós irodát még 1989-ben, a manhattani Tribeca-negyedben alapította Robert De Niro és Jane Rosenthal producer. Az 1990-es évekig, a filmesek büdzséjét tekintve jobban megérte Vancouverbe vagy Torontoba vinni a készülő produkciók nagyvárosi jeleneteit.
Serio elmondta, hogy az ASMR jelenleg amúgy is az érdeklődés homlokterében áll, főképp olyan nők űzik ezt a műfajt, akik gondoskodó tulajdonságokkal rendelkeznek. Így kifejezetten alkalmasnak találta annak bemutatására, hogyan bánik a társadalom a nőkkel az online térben, és hogyan ölt testet, először szavakkal, a nők online zaklatása.
Queen Latifah: rövidfilm programja segít képviseltetni a női kisebbséget
Kevés színes bőrű nőnek sikerült elérnie azt, amit a színész-énekesnő Queen Latifahnak. Ezen felbuzdulva a Tribeca Filmfesztivál keretén belül mutatta be a The Queen Collective projekt rövid dokumentumfilmjeit, amelyekben színes bőrű nők mondják el történeteiket. És ez még csak a kezdet. ballet after dark
A rövidfilmet az teszi különösen érdekessé, hogy olyan, mintha tényleg egy élő streamet néznénk, és nem egy előre megrendezett filmet. Serio a fenyegető személyében egy olyan alakot is meg akart jeleníteni, akit a közönség előbb vesz észre, mint maga a főszereplő. Azon pedig a befogadó agyalhat, hogy amit lát, valódi vagy pedig, ahogy azt az interneten sokszor látjuk, hamis.
No Title
No Description
És hogy mi a film üzenete? „A nőgyűlöletet gyakran a férfiak nők ellenes cselekedeteiként értelmezzük, pedig emberek nők elleni tetteiről van szó. Azt szeretném, ha mindannyian elgondolkodnánk azon, hogyan bánunk a nőkkel a virtuális térben” – nyilatkozta Serio.