Warning: Undefined property: WP_Error::$slug in /home/contextus/public_html/wp-content/plugins/wpcodebox2/src/Runner/QueryRunner.php(126) : eval()'d code on line 44

Mentális Betegség

mentalis betegseg zavar

Meddig lesz még tabu Magyarországon mentális segítséget kérni?

Biztos mindenki tapasztalta már, hogy nem ugyanúgy kezeljük a mentális és a fizikai egészséget, pedig mindkettő egyformán fontos. Ez a különbség pedig még szembeötlőbb, ha kelet-európaiként nyugatra utazunk. Ez azért lelhető fel, mert alapvetően kevesebb dolgot tudunk a mentális problémákról. De csak ennyi lenne az ok?

A világ két arccal – mentális betegségek és kezelőjük megítéléséről

Ha az ember meghallja a pszichiáter szót, rögtön leszedált, üres tekintetű betegek orvosaira gondol, esetleg őrültekére, elmebetegekére. A pszichológus esetében pedig általában egy irattömbbe firkáló, bólogató, de mélyen hallgató személy képe jelenik meg előttünk. Valljuk be, ez az általános reakció, amin nem segít, hogy a média is hasonlóképp prezentálja. Ugyanakkor a valóság ennél jóval árnyaltabb.

A mentális betegségben szenvedő nők megítélése még mindig kusza a filmiparban

A nők mentális betegségének tudományos megítélése folyamatosan változott az idők során, nem így a művészetben, ahol reprezentációjuk évszázadokig konzisztens maradt: kusza haj, beszédproblémák, üveges tekintetek. Főként férfi művészek megláttak ezekben a tulajdonságokban valami romantikusat, néha még kívánnivalót is és gyakran tekintettek a mentálisan sérült nőkre múzsákként.