Manapság már nincs is egyszerűbb dolog annál, mint informálódni a legfrissebb történésekről. Csak bekapcsoljuk a televízióban a legfrissebb hírcsatornát, meghallgatjuk a rádióban a híreket vagy megnyitunk valamelyik okoseszközünkön egy hírportált, és információk tömkelege áraszt el minket.

Ezek közül azonban rendkívül nehéz feladat eldönteni azt, hogy mégis melyiknek hihetünk, hogyan szűrhetjük ki, hogy a külföldi és a belföldi hírek közül melyiknek van tényleges hírértéke, és melyik van tele félinformációkkal vagy szubjektív véleményekkel.

De egyáltalán nem lehetetlen

Csupán annyi a dolgunk, hogy keresünk egy olyan médiumot, amely próbál tárgyilagos maradni, és mellőzi a felesleges véleményosztást. Abban az esetben ugyanis, ha ezek a feltételek teljesülnek, akkor sokkal valószínűbb, hogy hiteles az információ, és ténylegesen a valóságot tükrözi.

Bár vannak, akik tökéletesen megelégednek a színezettel közölt vagy bizonyos nézőponthoz igazított hírekkel is. Ezért igazából azt, hogy melyik csatornát tartjuk hitelesnek, leginkább az befolyásolja, hogy milyen az egyéni megítélésünk.

Sőt, olyanok is akadnak, akik szeretnek teljesen elzárkózni a világ történései elől

Ez bizonyos szempontból abszolút érthető, hiszen senki sem szívesen gondol bele abba, hogy egyszer az ő házát is felrobbanthatják, vagy éhezni és fázni fog a háború miatt, de az manapság már egyáltalán nem életszerű, hogy nem követjük a híreket.

Persze a médiában keringő képek a háborús helyszínekről, vagy a gazdasági válságról szóló információk folytonos ismétlődése egyfajta traumaként ér minket, különösen akkor, ha mindezeket még személyes történetek is alátámasztják, vagy konkrét személyek beszélnek a veszteségeikről, de az nem megoldás, hogy elzárkózunk előlük.

A szakértők szerint az a legjobb, ha lélekben felkészülünk arra, hogy felkavaró eseményekkel szembesülünk, és ha beismerjük magunknak, hogy ezek bizony megérintettek minket. De ha úgy érezzük, hogy nekünk ez már túl sok, és szeretnénk csökkenteni az érzelmi hatást, akkor érdemes letekerni a hangerőt a televízión, illetve a közösségi médiában felugró videókban, vagy teljesen ignorálni őket azáltal, hogy kikapcsoljuk a videófelvételek automatikus lejátszását.

A negatív hírek folyamatos hajhászása rossz hatással lehet a viselkedésünkre

Az elmúlt évek során számos pszichiáter erősítette már meg azt a tényt, hogy ha folyamatosan követjük a negatív híreket, akkor az komoly hatással lehet az empátiánkra és a viselkedési kultúránkra.

Amikor ugyanis rossz híreket olvasunk, akkor bekapcsol a szervezetünkben a stresszreakció, amelynek következtében adrenalin és kortizolhormon termelődik, és ha ez gyakran megtörténik, akkor az agyunk egy idő után rááll arra, hogy folyamatosan a rossz híreket keresse.

Így elkezdünk a világra úgy tekinteni, mintha veszélyes hely volna, és bezárkózunk. Ez a fajta negativizmus pedig az egészségünkre is rossz hatással lehet. Egyáltalán nem éri meg tehát folyamatosan a világ nagy problémáin őrlődni!

Top sztorik a rovatból

Ez is érdekelhet

https-_cardinmove.com_ - 2025 január - Cikk2

A digitális névjegyek világa

A modern időkben nemcsak a filmes történetek szőttek új szálakat a mindennapi élet szövetébe, hanem a technológia is, amely új lehetőségeket nyit a kapcsolatteremtés világában.

pexels-janeski-3636055

Külföldre utazna? Ezért válassza Las Vegast

“Amit Las Vegasban csinálsz, az Las Vegasban marad” – tartja a híres mondás, de a valóság az, hogy az itt szerzett élmények egy életre elkísérnek. A sivatag közepén épült város évente több mint 42 millió látogatót vonz, és ez nem véletlen.

help-906885_640

Tudatos gyermekmentesség a huszonegyedik században

A társadalom, mint minden más, folyamatos alakulásban van. Ez az alakulás számos tényező eredménye, melyek közül talán a szociális, a gazdasági, az egészségügyi és a politikai tényezők a legmeghatározóbbak.

elvitelesdoboz.hu - 2025 január - Cikk 2

Hogyan válasszunk pizzadobozt?

Az esti filmezéshez egyre többen rendelnek pizzát, így nem csoda, ha a pizzériák forgalma az esti, főképpen a hétvégi időszakban megnövekedik.

ID-2958

Énmárka vagy márkaépítés?

A 2020-as években igazi közösségi média sztárok épülnek, és már nem kell hosszú éveket várni arra, hogy valaki reflektorfénybe kerüljön.

orszag-hivoszamok

Te mit tudsz a következő hívószámokról?

Ha valaha kaptál már furcsa nemzetközi hívást, biztosan elgondolkodtál, honnan érkezhetett. Az alábbiakban megvizsgálunk néhány érdekes és gyakran keresett országhívószámot, hogy sose érjen meglepetés!

e-higienia.hu - 2024 december - LinkMarketing - 2

Hétköznapi segítőink a háztartásban

Belegondoltunk már abba, hogy milyen apró részleteknek köszönhetően lesz valósághű egy film díszlete? Ha egy teljesen hétköznapi háztartást akar ábrázolni a rendező, akkor bizony hétköznapi tárgyakhoz kell nyúlnia. Sokszor eszünkbe sem jut, mennyi ilyen vesz körbe bennünket.

steelventshop.hu - 2024 december - Cikk 4

Kertkapuforgáspont, hogy olajozottan menjen minden!

A filmekben kedvelt baljóslatú hang, ami valami kellemetlen dolog közeledtét jelzi, a kertkapu nyikorgása. Mutatunk egy olyan megoldást, amivel a kertkapu forgása minden esetben úgy fog megtörténni, ahogyan azt várjuk.