Brexit és Brit zenészek: vízummentessé kell tenni az európai turnékat
A vízumkötelesség kiterjed a brit előadóművészek európai turnéira is.
A vízumkötelesség kiterjed a brit előadóművészek európai turnéira is.
Nem finomkodott.
Ezzel a húzással jól járhat az Egyesült Királyság az EU-hoz képest.
Egyelőre úgy néz ki, a brit zenészeknek többet kell adminisztrálniuk és fizetniük, ha Európában akarnak turnézni.
A művészek nemcsak az idei év nehézségeire, de annak sokszínűségére is rávilágítottak.
A brit zenészek egy része már évekkel ezelőtt figyelmeztetett, hogy baj lesz a Brexitből!
A Brexit egyik kordokumentuma lett a világ leghíresebb utcaművészének képe.
London számos pontján egyszerre ünnepeltek és tüntettek az emberek. Sokan apátiába estek, mások EU-s zászlót égettek.
Nem mindegy, hogy jobb- vagy baloldali vagy, ha randi app-on ismerkedsz
Mark Ruffalo reagált arra, hogy Boris Johnson, brit miniszterelnök Hulk karakteréhez hasonlította a Brexitet
A szennyvíz ismét feltört a csatornából. Az új populista jobboldal sötéten viháncoló lidérce újabb gazdatestet szállt meg, így Putyin, Orbán, Erdogan, Trump, Duterte, valamint Jair Bolsonaro cirkusza újabb bohóccal bővülhetett. Boris Johnsonnak hívják.
Eltűnt Banksy egyik legértéksebb festménye Doverben. A mű a Brexit egyik legerősebb jelképévé vált az elmúlt két évben.
Hugh Grant színész is kikelt Twitteren a döntés miatt.
Kína legismertebb művésze szerint az Egyesült Királyság egyszerűen nem akar felelősséget vállalni a globális demokráciáért.
Elton John szerint a Brexit folyamata olyan, mint keresztülmenni egy labirintuson bekötött szemmel.
A Brexit ténye már eldőlt, a hogyanja még nem. Latolgathatjuk a „soft” vagy „hard” kiválás esélyét, elmélkedhetünk a gazdasági erőviszonyok változásairól, továbbgondolhatjuk a jövőt, elindulhatunk feltárni a lélektani előzményeket.
Januárban érkezik az HBO és a Channel 4 filmje a Brexitről. Egy kopaszodó Benedict Cumberbatch bújik a távozás mellett érvelő Dominic Cummings bőrébe.
A brit Brexit-ügyi minisztérium szerint nincs megszabott határideje a brit EU-tagság megszűnése feltételeiről szóló megállapodás elérésének.
A londoni zenei élet színe-java nyílt levélben, a kutyatulajdonosok pedig négylábú kedvenceikkel felvonulva követelik, hogy Theresa May gondolja meg a Brexitet.
A fake news jelenség pár évvel ezelőtt olyan ironikus álhíroldalak sajátja volt, mint az Onion vagy a Hírcsárda, legfeljebb csak magukat túl fontosnak képzelő politikusok vették őket komolyan.
Theresa May brit miniszterelnök éppen egy három afrikai nemzetet érintő körúton tartózkodik, melynek célja, hogy megerősítse Nagy-Britannia kapcsolatait még a jövő márciusi Brexit előtt. Az ID Mkhize Középiskolában tett látogatása során történt egy muris incidens.
Julian Dunkerton, a Superdry egyik alapítója 1 millió fontot adományozott a People’s Vote kampányra, amelynek célja a Brexitről való második népszavazás kezdeményezése. Az esetleges referendum tétje nem csekély: az Egyesült Királyság és az Európai Unió közötti kilépési megállapodás.
Százezrek tüntettek szombaton Londonban, újabb népszavazást követelve a brit EU-tagság megszűnése, a Brexit előtt a kilépés feltételrendszeréről.
Aki élt már huzamosabb ideig külföldön, tudja, hogy a dolog nem olyan egyszerű, mint a kívülállók gondolnák. Egyes országokba viszont sokkal egyszerűbb beilleszkedni, mint máshova. Itt a 10 legbarátságosabb ország listája.
Az ENSZ különleges referense összefüggést talált a Brexit és a rasszizmus, valamint az intolerancia fokozódása között. A rasszista diskurzus erősödése a fősodorba tartozó politikai pártokat is elérte.
Hogy megkönnyítsük a hülyeség feldolgozását, ami a közösségi média falát elöntötte 2017-ben, összeállítottunk egy idei top 10-es bullshit-listát.
Amikor az angol királynő a beszédére készül, általában szép számmal magára ölti a királyi ékszereket: ékkövek, szőrös díszruha és természetesen a korona.