David Lynch amerikai filmrendező, zenész, vizuális művész Small Stories / Kis történetek című fotókiállításával nyílik meg a Műcsarnokban március 1-jén a 3. Budapest Fotófesztiválon.
David Lynch egyedülálló tárlatának hangulatát a láthatatlan összefüggések izzása, a kimondhatatlan érzések felszínre hozása és a felszabadított fantázia kiteljesedése adja. Lynch egész munkásságára, így erre a sorozatára is meghatározó módon volt hatással a szürrealizmus, az ezotéria, a szorongás és az erőszak művészi és populáris megjelenítésének speciálisan amerikai tradíciója.
Lynch szürreális képeinek alapja a fotómontázs, a portrék és a reprodukciók újraértelmezése. Ezekből olyan térbeli-időbeli dimenziók születnek, melyek a mester filmjeiből jól ismert univerzummá állnak össze.
David Lynch aktfotóit tartalmazó könyv jelenik meg
Aki ismeri az életművet, az nagyjából tudja, mire számíthat. A Twin Peaks, a Kék bársony vagy a Mulholland Drive után már azon sem akadtunk fenn, amikor a rendező videót készített arról, hogyan rágcsál meg egy bugyit. A 72 éves rendező, aki az aktfotók nagy rajongója, most látta elérkezettnek az időt, hogy saját műveiből egy nagyszabású albumot jelentessen meg David Lynch, Nudes címmel.
A Kis történetek egy valóságon túli pszichedelikus utazás az érzelem, a humor, a játékosság és a nyugtalanság világában, miközben egyaránt feltárja az emlékeket és a sebeket. Filmes munkáihoz hasonlóan David Lynch képein az álom dominál. Poétikájának alapvető ereje a tudattalan és a valóság közötti összefonódás. A sorozat a 2014-es párizsi fotóhónapra készült, és eddig mindössze három alkalommal volt látható.
Nem, David Lynch nem dicsérte Trumpot, és a karrierjének sincs vége
Ez a bizarr kijelentés egy olyan beszéd részeként hangzott el, ami a ráncfelvarrástól Észak-Koreáig minden témát érintett. Aztán Trump egy Guardian-interjúból idézett, amit egyébként a Breitbart vett át futtatott meg, miszerint David Lynch történelminek nevezte az elnökségét.
A Szarka Klára fotótörténész által rendezett budapesti, Kis történetek című kiállítás március 1-jétől június 2-ig lesz látogatható a Műcsarnokban.