Mészáros Lőrinc visszaadta mindenét, a döbbenetes képe miatt elszabadult a pokol
Mészáros Lőrinc életét képzelte el DrMáriás.
Az emberek elsősorban azért járnak múzeumba, mert arra kíváncsiak, milyen kiállítási tárgyakat rejt az intézmény belseje. Így gyakran elsiklanak a múzeum épülete felett, amely gyakran pont olyan izgalmasan újszerű vagy patinás építészeti alkotás, mint maguk a bent megcsodálható alkotások.
A Bored Panda fotógyűjteményével azonban most bejárhatunk néhányat a világ lélegzetelállító múzeumépületei közül, legyen az hipermodern, még meg sem nyitott vagy a múlt században épült, napjainkban felújított létesítmény.
A világ legnagyobb csillagászati múzeuma, a sanghaji Csillagászati Múzeum idén júliusban nyitotta meg kapuit a nagyközönség számára. Thomas J. Wong építésznek nem volt szüksége vonalzóra a tervezéskor, hiszen az épület érdekessége, hogy a világűrre jellemző formák, a bolygók és röppályájuk íve az uralkodó motívum a múzeum geometriájában. Az állandó és időszaki kiállítások mellett a múzeum rendelkezik egy 24 méteres napteleszkóppal, egy csillagászati és egy oktatási célra berendezett megfigyelőállomással és digitális színházteremmel.
Az 1872-ben alapított, neo-orosz stílusban épült múzeum a moszkvai Vörös tér északi részén áll, célja pedig Oroszország történelmének bemutatása.
Az intézmény 2008-ban nyitotta meg kapuit. Ieoh Ming Pei, akit a kairói Ibn Túlún-mecset ihletett meg, a dohai mesterséges szigetre tervezte a modern épületet, amelynek gyűjteményei között 1400 éves műtárgyak is fellelhetőek.
A bangkoki Erawan Múzeum 2003 óta működik, jellegzetessége a tetején található hatalmas, háromfejű elefántszobor. A 250 tonnás bronzépítmény belsejének egy része is kiállítótérként üzemel.
Az 1997-ben megnyitott baszkföldi múzeum ma is Spanyolország egyik legnagyobb kulturális intézménye. Az íves külső formákat 33 ezer titánlapocskával vonták be, így egyesek szerint a halak pikkelyére emlékeztet a Nervion folyó partján álló épület. A kiállítótérben folyton váltakoznak a tematikus tárlatok, elsősorban az avantgárd, a 20. századi absztrakt vagy a nem objektív irányzatok alkotásaiból.
Az 1888-as alapítású Milwaukee-i Művészeti Múzeum mára 30 ezer műtárgyból álló anyagot gyűjtött össze. Az épület 2001-ben átadott, legizgalmasabb részét Santiago Calatrava tervezte: az épületre a napszaknak megfelelően mozgó szárnyakat applikáltak, amelyek így folyamatosan árnyékot nyújtanak a látogatóknak. Az ókortól napjainkig minden képzőművészeti ág képviselteti magát a múzeum kollekciójában.
A Jövő Múzeuma idei megnyitójára még várni kell, de az már egészen bizonyos, hogy az Egyesült Arab Emírségek egyik jelképévé válik majd. A 77 méter magas ovális gyűrű alakú épületet a Killa Design építészei tervezték, és az ország korábbi miniszterelnökének, Sheikh Al Maktoum verse díszíti.
A 2011-ben megnyitott antwerpeni múzeum a posztmodern Art Deco építészet egyik kiemelkedő példája: az indiai vörös mészkő és a hajlított üvegbetétek dominálnak a homlokzatokon. A tengerészethez és a várostörténethez kapcsolódó műtárgyak alkotják gyűjteményének nagy részét, de képzőművészeti kiállításoknak is helyt ad.
Portugál nyelven a „holnap múzeumát” jelenti a Rio de Janeiró-i természettudományi múzeum elnevezése. A 2015-ben megnyitott intézményt – a Milwaukee-i Művészeti Múzeumhoz hasonlóan – szintén Santiago Calatrava tervezte, és akárcsak a Jövő Múzeum, nem a múlttal, hanem a jövőbeli kihívásokkal, például a fenntarthatósággal foglalkozik elsősorban.
1968-ban nyílt meg először a berlini Új Nemzeti Galéria. 2015-ben felújítás miatt bezárták, és hat év után idén augusztusban adták át ismét a közönségnek a modern művészetek egyik fellegvárát. Az épületet a Bauhaus egyik ismert építésze, Ludwig Mies van der Rohe tervezte. A múzeumban a legnagyobb 20. századi képzőművészek – Pablo Picasso, Ernst Ludwig Kirchner vagy Joan Miró – alkotásait is megtalálhatjuk.
Amíg a cannes-i filmmúzeum megnyitására várunk, keressük fel hazánk megújuló tárlatait például Szentendrén vagy a széphalmi Magyar Nyelv Múzeumát.
Az országos megnyitón kiemelték, a múzeumok rengeteg munkát fektettek a megújulásba.
Mészáros Lőrinc életét képzelte el DrMáriás.
Egy kerekesszékből pattant ki a “támadó”.
Szervezete feladta a küzdelmet.
A jobb karját az égnek emelő férfialaknak semmi köze sincs a fasizmushoz, de most mégis a stadion falain belülre költöztették.
A tárlat március 1. és 30. között látogatható.
Igyekeznek megmenteni a műalkotásokat.
Érdemes ellátogatni Majkra és megnézni a felújított remeteséget.
Jótékonysági aukció is társul a vásárhoz.
A művészet is áldozatul esett.
Donatello alkotásait szerte a világon ismerik.
A kiállítás április 24-ig látható a Ludwig Múzeumban.
A kiállítás Rómában tekinthető meg.
2016 óta gyűjti Banksy alkotásait és halmozza a saját gyűjteményét.
A festmények a Nagyházi Galéria és Aukciósház aukcióján kerülnek árverésre.
Ábrahám Levente volt az egyetlen érvényes pályázó.
Vallásos témák és szülésélmény a kiállított műveken.
Közel egy hónapig lesz látogatható.
A megnyitón a 2022-es díjakat is átadják.
Szobrok és válogatott fotók segítségével mutatják be a mester és tanítvány személyes kapcsolatát.
A kiállítás február 18-tól megtekinthető.
A múzeum inspirálta, hogy a tudományos pályát válassza.
Hidat akarnak építeni az NFT és a képzőművészet között.
Versek, éneklés és gyertyafény is volt.
Egy hely, ami segíthet, hogy “kicsit jobban megértsük egymást”.
Sokan a mentális betegség allegóriájának gondolták a reménytelenül maga után takarító robotot, de valójában teljesen másról szólhat.
Azt javasolták, a 78 szoborból álló parkba kiállíthatnának egy női szobrot is, de ez sokaknak nem tetszett.
A Titokzatos sziget című alkotást sokáig elveszettnek hitték.
Kiváltható-e a tehetség elegendő gyakorlással? Miként érhető el az alkotói katarzis? Menekülés vagy szabadulás? Mi vár a művészre Józsefváros falain kívül?
A festményt utoljára 1,4 millióért árverezték el 1990-ben.
Amióta megtudták, mennyire értékes, széfben tárolják.
II. Erzsébet királynőnek is csinált csokrot.
Február közepéig látogatható a tárlat.
Szerinte az elmúlt 20 évben egyszerűen túlnéztek rajta, figyelmen kívül hagyták a művészetét.
A közel-keleti ország kormánya mindent megtesz, hogy az UNESCO kedvében járjon.
Még a II. világháború során hurcolták el a most visszaszerzett festményt.
Ezen tárgyak nem a futószalagos tömegtermelés eredményei.