A helyi hatóság védelmezi a műalkotást
A bristoli street artist, Bansky képe egy szépségszalon falán bukkant fel kedden, a fal előtt, egy lámpaoszlopnak döntve egy kerékpár áll, amelynek hiányzik a hátsó kereke.
A szalon vezetője, Surinder Kaur a The Guardiannek elmondta, hogy a romos bicikli akkor került a lámpaoszlop mellé, amikor a graffiti a falra.
A helyi hatóság kedden órákon belül megérkezett, hogy a műalkotás védelmében egy műanyag lapot erősítsen a graffiti elé, de vandálok gyorsan telefirkálták a műanyagot.
Mindenki izgalomban van, sokan jönnek ide, hogy megnézzék a képet. Nem tudjuk, hogy valódi-e, de csodálatos a festmény
– mondta Kaur a brit lapnak.
Megerősítette a művész is: övé
Banksy szombaton a közösségi médiában közzétett egy képet a hullahoppozó kislányról, ezzel véget vetett a találgatásnak.
A rejtőzködő utcaművész eddig aukción legdrágábban elkelt képe a Devolved Parliament volt, melyen csimpánzok népesítik be a brit törvényhozás alsóházát. Az alkotásért tavaly 9,9 millió fontot (3,9 milliárd forintot) adott a győztes licitáló.
Banksy, az „utcagyerek”, aki Molotov-koktélként robbant be az elitkultúra köreibe
Ki ez az „utcagyerek”, aki Molotov-koktélként robbant be az elit kultúra köreibe, aki sorra hülyére veszi a hülyéket, a fogyasztói társadalmat, a sznobizmust, a művészeti kánonokat?
Kapcsolódó cikk
A legutóbbi munkájáról akkor számoltunk be, amikor a koronavírus-járvány miatti maszkviselés fontosságára hívta fel a figyelmet. De nem ez volt az egyetlen, a Covid-19-hez köthető munkája. Mint szintén beszámoltunk róla, először munkássága során a saját otthonában alkotott, amiért a felesége – állítása szerint – nem örült. De egy southamptoni kórházban is járt, ahol a vezetők és a dolgozók is üdvözölték a projeket. A szóban forgó, southamptoni képen az egészségügyi dolgozókat szuperhősökként ábrázolta, amikor is egy fikciós kisfiú nem Batman-figurával, hanem egészségügyi dolgozóval játszik – Pókemberék pedig a kukából figyelik mindezt.