1. Szerezzük be időben a csomagolóanyagot!
Sokan egészen a költözésük pillanatáig nem szembesülnek vele, hogy valójában mennyi tárgyat is halmoztak fel otthonukban az évek során. Érdemes tehát időben felmérni, hogy pontosan milyen típusú és mennyiségű holmit szeretnénk magunkkal vinni, és ennek megfelelően előre beszerezni az ahhoz szükséges csomagolóanyagot és ragasztószalagot az Ápiszból is, hogy ezzel már ne a pakoláskor kelljen foglalkoznunk.
Ha előrelátóak voltunk, talán már hónapok óta gyűjtöttük a kartondobozokat, viszont feledkezzünk meg róla, hogy ezeket be is kell majd ragasztanunk. Az Ápisznál kapható csomagolószalagok között többféle erősségű és méretű verziót is találhatunk, ami jelentősen megkönnyítheti a dolgunkat, hiszen megfelelő leragasztással kisebb az esélye, hogy baleset éri a kedvenc dolgainkat.
A ragasztáson túl szánjunk időt a törékeny tárgyak megfelelő kipárnázására is, hiszen a szállítás és a rakodás közben könnyen leborulhatnak a dobozok.
2. Zsákoljuk be ruháinkat!
Hajlamosak vagyunk csak dobozolásban gondolkodni, ha költözésre készülünk, viszont ruhák pakolása esetében egy vastagabb anyagú zsák tökéletes megoldás lehet. Vásárláskor figyeljünk arra, hogy megfelelő űrtartalmú és vastagságú verziót válasszunk, hogy ne kelljen félnünk a szakadásoktól.
A pakoláskor pedig ügyeljünk rá, hogy ne tegyünk túl sok darabot egy zsákba, hiszen az ugyancsak sérüléshez fog vezetni. Próbáljuk meg a zsákba helyezést megelőzően csoportosítani a ruhadarabokat, majd pedig felcímkézni a csomagolást, ezzel is megkönnyítve majd a kipakolást. Az új lakóhelyünkön így első körben elegendő lesz az aktuálisan hordott ruhaneműk elővétele, a más évszakra szántakkal pedig később is ráérünk foglalkozni.
3. Kérjünk segítséget, de ne mindenben!
Ha kevés idő áll rendelkezésre a költözéshez, ne féljünk segítséget kérni, hiszen nagyon nagy feladat áll előttünk. Fontos viszont megválogatni, hogy mi az, amit a családra, barátokra tudunk bízni.
A kocsiba való ki- és bepakolást például bárki meg tudja csinálni, viszont a dobozokba, zsákokba történő pakolást lehet, hogy érdemesebb megtartani magunknak, hiszen mi tudjuk, hogy pontosan miket, és milyen csoportosításban szeretnénk továbbvinni.