A koronavírus miatt kialakult járványhelyzet következtében 750 ezer munkahely van veszélyben, de lehetőség van az iparág és a tánczene újraindítására.
Veszélyben az éjszakai szórakozóhelyek
Japánban már felismerték, hogy az éjszakai szórakozóhelyek óriási veszélyt jelenhettek a társadalomra a járvány terjedése miatt. De a filmipar mellett a Tate múzeumot is negatívan érinti a koronavírus.
A koronavírus-járvány következtében március óta bizonytalan helyzetbe kerültek a brit éjszakai szórakozóhelyek, írja a The Guardian. A szektor történetének legnagyobb krízisét okozta a Covid-19 megjelenése. Vannak szórakozóhelyek, amelyek profilváltással igyekeznek túlélni az áldatlan helyzetet.
„Egy teljesen új területet építettünk fel, hiszen nem tudjuk, mi történik majd. Alkalmazkodtunk és új csapatot hoztunk létre erre vonatkozóan. A nagyszabású éjszakai klubból hirtelen át kellett állnunk az asztali kiszolgálásra. Nem akartunk egy korlátozásokkal üzemelő szórakozóhellyé válni” – nyilatkozta Stuart Glen, a The Cause nightklub vezetője.
A The Cause street food és zeneszolgáltatás mellett a biztonságos távolság betartásával várja a szórakozni vágyó vendégeiket.
Glen a szerencsésebb klubtulajdonosok közé tartozik, hiszen rendelkezik külső helyszínnel. Viszont Michael Kill, a Night Time Industries Association (Éjszakai Iparágak Egyesülete) vezetője elmondta, hogy szeptembertől a klubok 70%-a kénytelen bezárni, hiszen nem rendelkeznek kültéri, a biztonságos védőtávolság betartására alkalmas hellyel.
Összeomlás fenyegeti a szektort
Az NTIA egy teljes pénzügyi összeomlásra figyelmeztet a szektorban és ezzel közel 754 ezer munkahely kerül veszélybe, a klubok bizonytalan újranyitása miatt. A szervezet ezért azonnali pénzügyi segítséget sürget.
[perfectpullquote align=”left” bordertop=”false” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Több mint 1640 éjszakai bár működik az Egyesült Királyságban. Ha ezeknek a 70%-a megszűnik, az katasztrofális következményekkel jár majd[/perfectpullquote]
– nyilatkozta a szervezet vezetője.
A kormányszóvivő kijelentette, hogy az éjszakai szórakozóhelyek nehéz helyzetén különböző adókedvezményekkel, munkahelymegtartó programokkal és kedvezményes hitelekkel igyekeznek segíteni. Az NTIA elindította a LetUsDance kezdeményezést, hogy kiharcolják a 1,57 milliárd fontos segélycsomagot, amely szükséges lenne a szektor megmentéséhez.
A koronavírus miatt bezárták a kultikus szórakozóhelyet, a Berghaint
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) hivatalosan is világjárványnak, vagyis pandémiának nyilvánította a koronavírus-járványt, írja a . Számos nagyobb rendezvény, mint például a Coachella, az SXSW, és az E3 is elmarad. Egy időre pedig a Berghain is bezár.
Számos szubzsánernek helyet adó klub pedig közösségi finanszírozás segítségével próbálja átvészeli a kedvezőtlen időszakot. Míg egyes művészek, mint Wolfgang Tillmans, alkotásaik elárverezésével igyekeznek jótékonykodni.