Nem várt fordulatot vett J. K. Rowling vitája a transzneműek kapcsán: az érintett kisebbség is beszállt a társadalmi párbeszédbe – az írónő védelmében! Szerintük ugyanis méltatlanul bánt az írónővel a bulvárlap, amikor lehozták a volt férjével készített interjút.
Bár nézeteivel egyáltalán nem értenek egyet, de méltatlanság érte, ezért kiállnak mellette
Transz és nem bináris aktivisták nyílt levelet írtak J. K. Rowling védelmében, miután a The Sunban megjelent egy interjú az írónő volt férjével. A bulvárlap a címlapon, öles betűkkel a következőképpen harangozta be a sztorit: „Megpofoztam JK-t, de nem bántam meg!”
Az aláírók hangsúlyozták, hogy mélyen elítélik a Harry Potter szerzőjének a transz emberek jogairól szóló elképzelését, de szolidaritást vállalnak vele azért, „amilyen undorító módon tálalja a lap” az őt ért családon belüli erőszak történetét.
A követői előtt vállalta fel az egyik legismertebb vlogger, hogy transznemű
A követői előtt vállalta fel az egyik legismertebb vlogger, hogy transznemű Kim Kardashian is adott tanácsot neki Nikkie de Jager, azaz a Nikkie Tutorials csatornát működtető beauty vlogger majdnem 13 millió feliratkozóval büszkélkedő lány, aki évek óta az egyik legsikeresebb szakmájában, vagyonát 6 millió dollárra becsülik, nem egy híresség száma bújik meg a telefonjában.
„Nőgyűlölet az is, ha a szexuális és családon belüli erőszak áldozatairól a bántalmazók szempontjából cikkeznek” – írták az aktivisták a The Sun főszerkesztőjének, Victoria Newtonnak.
[perfectpullquote align=”left” bordertop=”false” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Kiállunk J. K. Rowling mellet a kegyetlen és gonosz cikkel szemben, amely azt a nagyon veszélyes üzenetet közvetíti minden erőszakot elszenvedőnek, miszerint a történetüket csak akkor hisszük el, ha azt a bántalmazója is megerősíti[/perfectpullquote]
– fogalmaztak a levélben.
Rowling hosszú esszében írt a honlapján az őt ért családon belüli erőszakról és szexuális jellegű támadásról. Az írást azért tette közzé, hogy részletesebben kifejtse a genderszemléletről és a transznemű emberek jogairól vallott álláspontját, miután többen bírálták a tárgyban a közösségi médiában tett korábbi bejegyzéseit.
A transzneműség bemutatása hatalmas előrelépés a Netflixnek
A Netflix újra visszahozta a köztudatba a Rocko modern élete című Nickelodeon-sorozatot. Az 1996-ban véget ért rajzfilm rajongóinak 23 évet kellett várniuk a pillanatra, amikor a kicsit kelekótya Rocko és barátai visszatérnek a vászonra. Ráadásul a készítők lényegében a ’90-es évek óta történt változásokat írták bele a filmbe, valamint azt, ehhez hogyan viszonyulnak a szereplők.
Rowling nem értett egyet azzal a jogszabályjavaslattal, amely megkönnyítené a transz emberek számára a születési nemüktől eltérő identitás elismertetésének hivatalos folyamatát. Továbbá az ellen is tiltakozott, hogy hormonkezelésen vagy helyreállító műtéten még át nem esett transz nők is bemehessenek a nők számára fenntartott nyilvános helyekre.
. . . #jkrowling #harrypotter #hogwarts #potterhead #gryffindor #hermionegranger #slytherin #ravenclaw #hufflepuff #ronweasley #hp #wizardingworld #fantasticbeasts #dumbledore #dracomalfoy #emmawatson #potter #bookstagram #magic #danielradcliffe #harrypotterfan #voldemort #rupertgrint #books #siriusblack #tomfelton #lunalovegood #harrypotteredit #pottermore #bhfyp
No Description
Az LMBT közösség nagy része bírálta az írónő véleményét, és a Harry Potter-filmek számos szereplője, Emma Watson, Daniel Radcliff és Eddie Redmayne, elhatárolódtak álláspontjától.
Rowling a múlt héten közzétett írásában beszámolt arról is, hogyan bánt vele volt társa. Ez alapján kereste fel és szólaltatta meg a The Sun a volt férjét.
Szenzációhajhászat az áldozatok sérelmeiből
A támogató levél több tucat aláírója között találjuk Christine Burns-t,a Brit Birodalom Rendjének tagját, aki részt vett a 2004-es gender-törvény kidolgozásában. Aláírta a közös kiállásról szóló közleményt Travis Alabanza performanszművész, Roz Kaveney költő és Andrea Lawlor író. Az Amnesty Szivárvány Hálózatának Egyesült Királyságbeli tagszervezetének és más vezető, a transzneműek jogaiért küzdő szervezet képviselői is csatlakoztak hozzájuk.
Nem az én testem: Transzneműség a filmvásznon / ContextUs
Az elmúlt években számos, a transzneműség témáját feldolgozó film látott napvilágot. Úgy látszik, ahhoz még mindig nem elég, hogy bátrabban nyúljanak egy-egy ilyen történethez. Öt olyan filmet mutatunk, amelyek valamiért kiemelkednek a többi, hasonló alkotás közül. Mindegyik más-más szemszögből dolgozza fel
Az aláírók felszólították a The Sunt, hogy kérjen bocsánatot Rowlingtól, és a továbbiakban gondolják át, hogyan kezelik a családon belüli erőszak témáját.
[perfectpullquote align=”left” bordertop=”false” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Annak ellenére, hogy a családon belüli erőszakot egy transzneműek ellen szóló állásfoglalásban említette, ez nem változtat azon, hogy továbbra is együttérzünk a családon belüli erőszak minden áldozatával, így Rowlinggal is. Elítéljük a visszataszító, az emberi méltóságot és a személyiségi jogokat tipró szenzációhajhász címlapjukat. Nem lenne szabad a kiszolgáltatott rétegek problémáját a lap eladása érdekében kihasználni. Transzneműekként mi is gyakran áldozatául esünk a média velünk szemben tanúsított, hasonló hozzáállásának. Kiállunk a nőgyűlölet és a nők elleni erőszakkal szemben[/perfectpullquote]
– emelték ki a levélben. A brit kormány a héten értesítette a Sunday Times-t, hogy azt tervezik, leveszik a napirendről a transzneműek identitásának elismerését megkönnyítő jogszabálytervezetet, írja a The Guardian.
J. K. Rowling a világjárvány alatt pénzadománnyal és ingyenes tartalommal is támogatta a közösséget. A transzneműekkel kapcsolatos vita előtt pedig elkezdte online publikálni legújabb meséjét, az Ickabogot.