5 szokás, amely végül árt a mentális egészségednek
Néha magunkba kell nézni, és újragondolni a prioritásainkat.
Néha magunkba kell nézni, és újragondolni a prioritásainkat.
A szokásos terheltséget még az időjárás is fokozhatja.
Eddig csak találgatás volt, most már tény.
Érthető, de aggasztó a szakértők szerint.
De mégis miért esik sokak nehezére a környezetváltás? Mi a helyzet a kisebbséggel? Van egyáltalán megoldás a „home office-szindróma” ellen?
Gyógyszerfüggő, de próbál meggyógyulni.
A mentális rendellenességben szenvedő betegek esetében kétszerese a kórházba kerülés vagy halálozás kockázata a SARS-CoV-2-fertőzés miatt azokhoz képest, akik nem szenvednek mentális betegségekben.
Biztos mindenki tapasztalta már, hogy nem ugyanúgy kezeljük a mentális és a fizikai egészséget, pedig mindkettő egyformán fontos. Ez a különbség pedig még szembeötlőbb, ha kelet-európaiként nyugatra utazunk. Ez azért lelhető fel, mert alapvetően kevesebb dolgot tudunk a mentális problémákról. De csak ennyi lenne az ok?
Egy kutatás adatai szerint Magyarországon minden ötödik gyermek szorong és boldogtalan, minden tizediknél pedig konkrét problémákra utaló tüneteket okozott a járvány, ezért is javasolta az EP közegészségügyi kérdésekben illetékes bizottságának tagjaként, hogy az unió növelje meg jelentősen a társadalom mentális egészségének felmérésére és fejlesztésére fordított forrásokat.
A Covid-19 csak fokozta a korrupció jelenlétét Vietnamban, ahol a tanulmány készült.
Úgy tűnik, nem rosszabb a helyzet, mint volt technológia és depresszió terén.
A társasági gyötrődés érzése funkcióját tekintve ugyanarra hivatott, mint bármely fizikai fájdalom.
A Bristoli Egyetem és a Nemzeti Egészségügyi Kutató Intézet közegészségügyi kutatóiskolájának szakértői szerint a diákok szorongása valóban javult az elmúlt időszakban.
Ne feledd, hogy ez az a hely, ahol tényleg eldöntheted, kinek az ábrázatát és a megnyilvánulásaid „kell” nézned!
A világhírű kutató és professzorral kerestük a választ arra, hogy: megbetegíthet a zene és mi a helyzet a nőkkel a zeneiparban.
Olly Alexander, a Years And Years énekese felvállalta másságát, a Glastonbury Fesztiválon pedig ennek fontosságáról is beszélt.
A megkérdezettek csupán 19 százaléka gondolta úgy, hogy a zeneipar egy fenntartható környezet létrehozására törekszik a művészek egészsége szempontjából.
A Burger King a Real Meallel igyekszik bíztatni a vásárlókat, hogy mutassák ki valódi érzelmeiket.
A tanulmány szerint a vártnál 195-tel több tinédzserkori öngyilkosság történt a Netflixes sorozat első évadát követő kilenc hónapban.
A Z generáció influenszerei új trendet alakítottak ki: már nem nem menő tökéletes képeket feltölteni a közösségi felületekre.
Pink nemrég jelentette meg új albumát és csillagot is kapott a hírességek sétányán.
A kognitív terápia vegyítése a virtuális valóság technológiájával eredményesnek bizonyult a szorongásos tünetek kezelésében.
Kim Kardashian és Kanye West egész családjukkal árultak cipőket, a bevételt pedig egy mentális betegséggel foglalkozó szervezetnek adományozták.
Valódi férfiak kézzel írt üzenetei hívják fel a figyelmet arra, hogy nem vagy egyedül.
Egy új antidepresszáns vált elérhetővé az Egyesült Államokban. A gyógyszer a ketaminhoz hasonló, az orrba fújva fejti ki hatását.
Sokan szenvednek a karácsonyi ünnepektől.
A rapper szerint a mentális betegségekben szenvedőket leírja a társadalom. Az érintettekhez való hozzáállást a korai hiphop homofóbiájához hasonlította.
A Stonewall legújabb felmérése elkeserítő eredményeket mutat a diszkrimináció hatásáról az egészségre.
A Gurls Talk egy úttörő online platform, amely missziója, hogy nőket, lányokat segítsen a hangjuk megtalálásában, és legyőzhető legyen a szorongás és depresszió. Mindezt elítélés és címkék nélkül.